Agrotkanina

Agrotkanina dzięki zwartej i mocnej strukturze jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Skuteczna metoda na chwasty, która kolorystycznie współgra z Twoim ogrodem

Agrotkanina to specjalistyczna tkanina ogrodowa, która do niedawna używana była przede wszystkim w profesjonalnym ogrodnictwie. Dziś coraz częściej znajduje swoje miejsce także w architekturze krajobrazu i przy projektowaniu przydomowej zieleni.

Estetyczna tkanina, którą możesz zastosować pod korę czy kamienie

Trzy kolory agrotkaniny – wybierz estetyczne rozwiązanie do Twojego ogrodu

W ofercie dostępne są trzy rodzaje agrotkanin:

  • Agrotkanina czarna, która służy przede wszystkim ochronie roślin przed chwastami. Stosowanie jej poprawia efektywność rozwoju roślin, dzięki zachowaniu optymalnej gospodarki wodnej
  • Agrotkanina brązowa, wybierana głównie do szkółek, do wyściełania ziemi pod doniczki i korę. Zapewnia lepszą kontrolę nad poziomem wilgotności gleby
  • Agrotkanina zielona, estetyczna tkanina, którą można wykorzystać jako imitację trawy. Lepiej sprawdzi się niż zwykła folia ogrodnicza ponieważ przepuszcza powietrze oraz wodę zapewniając roślinom lepsze warunki do wzrostu

Agrotkaniny bardzo często stosowane są przy zakładaniu ogrodów, klombów, rabat, jako wyściółka pod kamienie i korę, w uprawie truskawek oraz pod borówki.

 

Agrotkanina brązowa Agrotkanina zielona Agrotkanina czarna

Ekologiczna bariera przed rozwojem chwastów w Twoim ogrodzie

Sprawdzi się na plantacjach i w ogrodach

Agrotkanina to najlepszy dostępny na rynku sposób, by ekologicznie pozbyć się chwastów. Zastosowanie jej w ogrodzie lub na polu pomaga zapobiec rozrostowi niechcianych roślin. Oznacza to, że nie ma potrzeby dłużej stosować herbicydów.

Decydując się na zastosowanie agrotkaniny nie musisz już dodatkowo inwestować w siatki na krety. Inwestując w tkaninę ogrodową, jednocześnie zabezpieczasz swoje uprawy lub trawnik przed uporczywymi kopcami. Użytkując agrotkaninę w ogrodzie masz także pełną kontrolę nad poziomem wilgotności gleby.

Agrotkanina przepuszcza wodę i jednocześnie zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, co tworzy znakomite warunki dla rozwoju Twoich roślin.

Im wyższa gramatura, tym większa trwałość agrotkaniny

Zróżnicowana gramatura w trosce o uprawy

W ofercie Geocover znajdziesz różne modele agrotkanin. Wśród nich z pewnością znajdziesz taką tkaninę ogrodową, jakiej szukasz. Modele o gramaturze 70g/m² to najcieńsze agrotkaniny, które znakomicie nadają się m.in. pod uprawy truskawek, ponieważ świetnie przepuszczają wodę. Najpopularniejszym modelem jest gramatura 90g/m².

Dostępne są także agrotkaniny o wyższej gramaturze 100 g/m². To najmocniejsze tkaniny ogrodowe znajdujące się w ofercie. Służą głównie do profesjonalnych zastosowań. Ze względu na swoją grubość sprawdzają się jako wyściółka pod ostrzejsze wypełnienie. Są także dodatkowym zabezpieczeniem upraw przed szkodnikami.

Skorzystaj z kołków i kotw, by odpowiednio zamocować agrotkaninę

Akcesoria do mocowania agrotkanin

Jedynie prawidłowo zamocowana agrotkanina jest w stanie spełnić swoją funkcję. Dlatego tak ważne są odpowiednie akcesoria, służące właśnie do przytwierdzenia tkaniny bezpośrednio do podłoża.

Samo ułożenie materiału nie wystarczy. Należy użyć specjalnych kołków i kotw, które pozwalają na skuteczne umieszczenie agrotkaniny.
Dzięki nim tkanina nie unosi się na wietrze, nie przemieszcza i nie osuwa.

Zastosuj agrotkaninę pod wyściółkę ścieżki w ogrodzie, aby trawa nie wyrastała między wypełnieniem

Chcąc stworzyć ścieżkę wysypaną ostrymi kamieniami, jak chociażby gres - użyj do tego agrotkaniny o grubej gramaturze. Tkaniny powyżej 100 g/m² są bardziej odporne na rozerwanie i poprzecinanie ostrymi krawędziami kamieni.

Estetyczna, trwała i praktyczna wyściółka - wiele zastosowań agrotkaniny

Agrotkanina zwana jest inaczej matą ściółkującą lub matą szkółkarską. Tkanina ogrodowa może mieć różne zastosowanie i będzie świetnym rozwiązaniem nie tylko na polu uprawnym, ale także i w Twoim ogrodzie.

  • Agrotkanina zielona jest znakomita jako podściółka imitująca swoim kolorem trawę
  • Agrotkanina brązowa ma znaczenie estetyczne, dobiera się ją najczęściej np. pod korę w szkółkach
  • Agrotkanina czarna sprawdza się do wyściełania ziemi pod rośliny jagodowe i szkółki. Decydując się na większą gramaturę nie musisz dodatkowo inwestować w siatki na krety.

Agrotkanina bardzo często mylnie nazywana jest również geotkaniną, są to jednak zupełnie różne produkty o innym działaniu. Agrotkanina nadaje się jako folia pod tuje, mata szkółkarska, ale także do stosowania bezpośrednio pod uprawy, ponieważ świetnie przepuszcza wodę.

Zadbaliśmy o to, by w asortymencie znalazły się zróżnicowane agrotkaniny, dlatego oferujemy modele o różnej gramaturze.

tkaniny-ogrodowe

Zastosuj agrotkaninę - pozbądź się chwastów i kretów na dobre!

Wybierz wysokojakościową tkaninę ściółkującą i postaw na skuteczną i bezpieczną dla środowiska eliminację chwastów. Miej wpływ na kondycję i rozwój roślin.

Comments are closed.