Agrotkanina brązowa

Zapobiegnij rozrastaniu się chwastów. Zastosuj agrotkaninę świetnie maskującą się pod korą.

SKUTECZNIE WYGŁUSZ CHWASTY I POPRAW WARUNKI SWOIM ROŚLINOM

Jeśli szukasz profesjonalnego rozwiązania w walce z chwastami – najlepszą opcją będzie agrotkanina brązowa. Dzięki niej niechciane rośliny nie będą niszczyć Twoich drzewek czy innych plantacji.

Wybierz estetyczne rozwiązanie pod różne plantacje
Brązowa agrotkanina, zwana także tkaniną ogrodową, znakomicie sprawdza się w szkółkach. Jej kolorystyka sprawia, że świetnie wygląda pod korą, gdzie jest całkowicie niewidoczna nawet w przypadku osunięcia się wypełnienia.
Ekologicznie pożegnaj się z chwastami
Stosując agrotkaninę brązową nie musisz już martwić się o chwasty rujnujące Twoją plantację. Przez tę tkaninę ogrodową nie przebiją się żadne chwasty. Dodatkowo agrotkanina brązowa nadaje się także do upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się chemii.
Zapewnij pełną kontrolę nad wilgotnością gleby
Zaletą agrotkaniny brązowej jest to, że pozwala ona lepiej kontrolować poziom wilgotności gleby. Agrotkanina przepuszcza wodę, jednocześnie zapewniając cyrkulację powietrza, co nie powoduje pleśnienia ziemi i roślin.

Ekonomiczne rozwiązanie - jedna agrotkanina na kilka sezonów

Brązowa agrotkanina jest na tyle wytrzymała, że nadaje się nie tylko na jeden, ale na kilka sezonów. Wysoka gramatura sprawia, że model ten jest bardzo trwały. Posiada również stabilizator UV, który powoduje, że tkanina nie kruszeje na słońcu.

Wysoka gramatura o znakomitej przepuszczalności wody

Agrotkanina brązowa dostępna jest w jednej, ale za to niezwykle uniwersalnej gramaturze:

  • P100g/m² – tej grubości agrotkanina brązowa jest skutecznym rozwiązaniem powodującym wzrost produkcji owoców.

Choć agrotkanina brązowa dostępna jest w jednej grubszej gramaturze – charakteryzuje się wodoprzepuszczalnością oraz świetną wytrzymałością. Pomaga rosnąć Twoim uprawom bez niechcianych chwastów, co wpływa na wyraźną poprawę zdrowia roślin oraz plonów.

Dowiedz się więcej

Trwała eliminacja chwastów = znaczny wzrost plonów

Agrotkanina brązowa pozwala na ściółkowanie gleby, a co za tym idzie na znaczną poprawę warunków dla Twoich roślin. Dzięki eliminacji chwastów do upraw dociera więcej wody oraz składników mineralnych. Poprzez to Twoje owoce, warzywa czy drzewka będą prawidłowo się rozwijać.

Podnosi temperaturę gleby i pozwala roślinom szybciej się rozwijać

Tkanina ogrodowa zapewniająca właściwą wilgotność gleby

Agrotkanina brązowa to znakomite rozwiązanie w walce z chwastami. Dzięki swoim właściwościom ogranicza dostęp światła do gruntu, co zapobiega rozwojowi niechcianych roślin. Dlatego też znajduje swoje zastosowanie w szkółkarstwie drzew i krzewów ozdobnych, zarówno w uprawach kontenerowych, jak i gruntownych, ale też w sadownictwie, przy zakładaniu ogrodów i terenów zielonych.

Konstrukcja agrotkaniny brązowej zapewnia jej wodoprzepuszczalność. Skutkuje to przepuszczaniem wody przez tkaninę wprost w głąb ziemi. Zastosowanie agrotkaniny powoduje też podnoszenie temperatury gleby, co pozwala zadbać o lepszy rozwój Twoich roślin. Dzięki temu gleba pod agrotkaniną jest optymalnie wilgotna, woda jest oparowywana, a to sprzyja ukorzenianiu się sadzonek i poprawia ich kondycję.

Jedna grubość - znakomita efektywność

Agrotkanina brązowa dostępna jest w jednej określonej gramaturze – 100g/m². Taka grubość oznacza, że to jedna z mocniejszych tkanin znajdujących się na rynku. Wysoka gramatura zapewnia też lepszą trwałość tkaniny ogrodowej.

Dodatkowo zastosowano w niej stabilizator UV. Sprawia on, że wystawiony na działanie promieni słonecznych produkt nie niszczeje tak szybko i może być stosowany przez kilka sezonów.

Pomimo jednej grubości – masz możliwość zakupu tego modelu w różnych wymiarach:

  • 1,10 x 50m,
  • 1,10 x 100m,
  • 1,6 x 50m,
  • 1,6 x 100m.

Dzięki temu zawsze możesz dopasować materiał do wielkości Twojej uprawy czy donicy.

To, o czym warto pamiętać to fakt, że agrotkaniny należy ciąć na gorąco, np. za pomocą lutownicy. Zapobiega to strzępieniu materiału.

W celu zastosowania agrotkaniny pod truskawki należy pamiętać, że powinna ona mieć gramaturę 70g/m², dlatego najlepiej wybrać wówczas agrotkaninę czarną.

Wybierz przydatne akcesoria do trwałego mocowania agrotkaniny brązowej

Dobrze zamocowany materiał oznacza brak chwastów

Aby agrotkanina brązowa spełniała swoją rolę i podnosiła efektywność upraw – musi być prawidłowo zamocowana do podłoża. Odpowiednie przytwierdzenie zapobiega osuwaniu materiału, podwiewaniu, czy możliwości zgięcia się. Wszystko to może skutkować np. przedostaniem się światła do gleby i w konsekwencji rozwojem chwastów.

Kołki i kotwy do mocowania tkaniny brązowej wykonane są z trwałego plastiku. Są dostosowane do przytwierdzania agrotkaniny o wysokiej gramaturze 100g/m². Posiadają ząbki, które sprawiają, że kołki pewnie tkwią w ziemi. Dostępne są w sprzedaży w paczkach po 50 i 100 sztuk.

Skutecznie wypleń chwasty i zapewnij roślinom odpowiednią wilgotnosć gleby

Zapewnij roślinom lepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Wybierz agrotkaninę brązową na Twoją plantację.

Comments are closed.