Agrotkanina czarna

Skuteczna ochrona przed chwastami na plantację, do ogrodu, szkółki leśnej lub uprawy rolnej.

Zastosowanie agrotkaniny czarnej sprawi, że Twoje rośliny będą rosły zdrowo i bezpiecznie

Agrotkanina nie powoduje zmiany pH gleby, dzięki temu nie dochodzi do jej zakwaszenia lub wyjałowienia. Tkanina pozwala utrzymać optymalną gospodarkę wodną Twoich roślin, a przy tym zapewnia doskonałą przepuszczalność wody i powietrza.

Dodatkowa ochrona przed szkodnikami
Stosując agrotkaninę czarną nie musisz już inwestować w siatkę na krety. Nie dość, że agrotkanina pozwala zabezpieczyć Twoje rośliny przed chwastami, to dodatkowo zapewnia im również bezpieczeństwo przed szkodnikami.
Oszczędne rozwiązanie, dzięki stabilizatorowi UV
Agrotkanina czarna posiada stabilizator UV, który chroni materiał przed szkodliwym wpływem słońca. Duża wytrzymałość tej tkaniny ogrodowej sprawia, że może być używana przez wiele sezonów, co oznacza, że zastosowanie agrotkaniny jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem. Za produkt płacisz raz, a on posłuży Ci przez długi czas.
Szybszy okres wegetacji - lepszy rozwój Twoich roślin
Agrotkanina czarna pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności oraz temperatury gleby. Dzięki temu okres wegetacji roślin jest przyspieszony. Tkanina zapewnia też skuteczną kontrolę gospodarki wodnej, jednocześnie przepuszczając substancje mineralne niezbędne do rozwoju roślin.

Zamień swoją plantację w eko plantację

Specjalna budowa agrotkaniny uniemożliwia chwastom wyrastanie w pobliżu Twoich roślin uprawnych. Znacznie ułatwia to pracę w obrębie plantacji - nie musisz już stosować herbicydów, dzięki czemu Twoje uprawy staną się ekologiczne.

Różne gramatury agrotkaniny – dobierz materiał do swoich potrzeb

Chwasty to zmora niejednej plantacji. Zaburzają wzrost roślin, powodują, że cenne składniki mineralne nie docierają do Twoich upraw. Walka z chwastami jest czasochłonna, a do tego kosztowna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maty szkółkarskiej, czyli agrotkaniny czarnej.

W ofercie Geocover znajdziesz agrotkaniny o różnej, zróżnicowanej grubości.

  • P90g/m² – chętnie wybierany model o mocnej strukturze
  • P100g/m² – skuteczna agrotkanina do sadów czy na plantacje
  • P130g/m² – najgrubsza z dostępnych tkanin ogrodowych

Agrotkanina stanowi skuteczną barierę dla chwastów. Dodatkowo jest też odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu możesz stosować ją podczas osypywania podłoża kamieniami o ostrych krawędziach, np. gresem. Stosując tkaninę o wysokiej gramaturze unikniesz ryzyka przecięcia materiału.

Agrotkaninę czarną możesz z powodzeniem zastosować również na ścieżkach ogrodowych składających się z kamieni. Zyskujesz wówczas pewność, że trawa nię bedzie wyrastać pomiędzy wypełnieniem.

Dowiedz się więcej

Stwórz swoim roślinom lepsze warunki i ciesz się wzrostem plonów

Agrotkanina czarna jest przeznaczona do ściółkowania gleby, dzięki czemu poprawia warunki rozwoju roślin. Pozwala skutecznie eliminować chwasty, jednocześnie nie wpływając na odczyn pH gleby.

Ochrona przed chwastami i szybszy okres wegetacji roślin

Dobre rozwiązanie do szkółek leśnych, plantacji, ogrodów i pod uprawy rolne

Niezależnie od tego jaką roślinność hodujesz lub jakie uprawiasz warzywa i owoce – chwasty mogą pojawić się wszędzie. Wymagają czasochłonnego pielenia – a w momencie, gdy pozbywasz się jednych, wyrastają drugie. Agrotkanina czarna to sposób na to, by skutecznie pozbyć się niechcianych roślin.

Dzięki swojej specjalnej budowie uniemożliwia chwastom wyrastanie w pobliżu Twoich roślin uprawnych.
Czarna agrotkanina ułatwia pracę w obrębie każdej plantacji i uprawy. Zapewnia utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności oraz temperatury gleby. Jednocześnie zapewnia też przyspieszenie okresu wegetacji roślin.
Pozwala na skuteczną kontrolę gospodarki wodnej, ponieważ dzięki swoim właściwościom przepuszcza nie tylko wodę, ale również i substancje mineralne.

Zróżnicowana gramatura w sam raz do ściółkowania gleby

Dostępne większe gramatury do profesjonalnych zastosowań rolnych

Agrotkanina czarna, zwana także agrotkaniną ściółkująca dostępna jest w kilku zróżnicowanych gramaturach. Dzięki temu znajdziesz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.

Agrotkanina oznaczona jako P-70 to najcieńszy model ważący 70g/m². Najpopularniejszym i najchętniej wybieraną tkaniną szkółkarską jest opcja P-90, czyli bardzo mocna agrotkanina czarna o wadze 90g/m².

W naszej ofercie znaleźć można także czarną agrotkaninę do specjalnych wymagań, czyli najgrubszy model P-100 oraz P-130. To bardzo mocny materiał, służący głównie do profesjonalnych zastosowań rolnych i szkółkarskich. Jego gramatura wynosi odpowiednio 100g/m² oraz 130g/m².

Solidnie przymocowana do podłoża agrotkanina gwarantuje skuteczność

Akcesoria, bez których nie przymocujesz agrotkaniny

Porywisty wiatr, przesuwanie się materiału w skutek deszczu – to wszystko może powodować, że agrotkanina czarna nie będzie spełniać w pełni swojego zadania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zamocowanie jej do podłoża. Służą temu kołki mocujące agrotkaninę. Można je stosować zarówno na dużych plantacjach, jak w mniejszych szkółkach lub ogródkach.

Wszystkie kołki do mocowania agrotkaniny czarnej posiadają duże ząbki, które zabezpieczają przed wysunięciem się z podłoża. Dodatkowo mają dużą średnicę główki, dzięki czemu nie są w stanie przebić się na wylot przez tkaninę. Uniemożliwia to także przerwanie materiału w miejscu włożenia kołka. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku.

Stwórz roślinom lepsze warunki bytowania – postaw na agrotkaninę czarną

Pożegnaj się z chwastami raz na zawsze. Czas zastosować na Twojej plantacji czarną agrotkaninę.

Comments are closed.