Agrotkanina zielona

Estetyczny materiał, który sprawdzi się w rolnictwie, ogrodnictwie oraz szkółkarstwie jako ochrona przed chwastami i wypełnienie imitujące trawę.

Pora na eko-pożegnanie z chwastami

Chcesz skutecznie pozbyć się chwastów w ogrodzie lub na plantacji bez stosowania chemicznych środków? Zastosuj agrotkaninę zieloną.

Postaw na eleganckie, zielone wypełnienie przypominające trawę
Agrotkanina zielona to materiał często stosowany jest w szkółkach roślin iglastych, a także - ze względu na swoją estetykę - przy zakładaniu ogrodów lub pod kamienie. Wszystko ze względu na nietypowy zielony kolor, który przypomina trawę, przez co ta tkanina ogrodowa często stosowana jest jako jej imitacja.
Wyeliminuj chwasty bez stosowania herbicydów
Zielona agrotkanina to bardzo skuteczny sposób, by raz na zawsze wyeliminować chwasty rujnujące Twoją uprawę. Agrotkanina zapobiega przepuszczaniu światła, dzięki czemu ich wzrost staje się niemożliwy. Nie musisz więc dłużej stosować środków chemicznych na swoim polu lub ręcznie usuwać niechcianych roślin.
Wybierz łatwy sposób na podniesienie efektywności upraw
Agrotkanina zielona to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie efektywności produkcji owoców w sadach, na plantacjach krzewów owocowych czy roślin warzywnych. Tkanina utrzymuje właściwą wilgotność gleby, regulując przepływ wody i powietrza. Dzięki temu ziemia i sadzonki nie pleśnieją. Warunki rozwoju dla roślin stają się dogodniejsze, co powoduje, że lepiej i szybciej rosną, a Ty możesz cieszyć się dorodnymi uprawami.

Zastosuj agrotkaninę zieloną jako imitację trawy - postaw na "efekt WOW" w Twoim ogrodzie

Zielona agrotkanina bardzo dobrze komponuje się z roślinami ozdobnymi, drzewkami czy krzewami. Może być też stosowana jako podściółka imitująca prawdziwą trawę, dzięki czemu ogród będzie się prezentować elegancko.

Jedna uniwersalna gramatura, ale wzbogacona stabilizatorem UV

Agrotkanina zielona dostępna jest w jednej, ale bardzo uniwersalnej gramaturze:

  • P100g/m² – standardowej grubości agrotkanina zielona, która pozwala zabezpieczyć w odpowiedni sposób rośliny na każdym obszarze

Agrotkanina zielona dostępna jest tylko w jednej grubszej gramaturze P-100. Mimo tego charakteryzuje się znakomitą jakością – posiada stabilizator UV, który zapobiega niszczeniu tej tkaniny ogrodowej w skutek działania promieni słonecznych. Oznacza to, że jest bardzo trwała w użytkowaniu oraz bezpieczna dla środowiska naturalnego.

Dowiedz się więcej

Efektywny sposób na ściółkowanie gleby

Agrotkanina zielona to bardzo dobry sposób na ściółkowanie gleby. Dzięki niej znacznie poprawią się warunki rozwoju roślin. Pomoże Ci wyeliminować chwasty, a dodatkowo stworzy świetne warunki dla upraw, co przełoży się na duży wzrost plonów.

Przepuszcza wodę i składniki mineralne, w przeciwieństwie do folii ogrodowej

Najlepszy wybór do ogrodów, szkółek leśnych i dla rolnictwa

Pozbywanie się chwastów to często żmudna i ciężka praca. Ale zamiast stosować środki chemiczne – warto zdecydować się na bardziej ekologiczne i prostsze rozwiązanie, czyli agrotkaninę zieloną. Tkanina powoduje, że chwasty są wygłuszone. Dla Ciebie oznacza to koniec ręcznego usuwania chwastów. Dodatkowo zielony kolor tej tkaniny ogrodowej sprawia, że jest ona niemal niewidoczna pomiędzy uprawami lub w ogrodzie.

Jednocześnie agrotkanina zielona jest bardzo trwała z uwagi na jej wysoką gramaturę. Dzięki temu można ją stosować co najmniej przez kilka sezonów.

Istotna jest nie tylko walka z chwastami. Agrotkanina zielona znakomicie przepuszcza wodę i składniki mineralne, dzięki czemu sprawdza się o wiele lepiej niż zwykła folia ogrodowa.

Umożliwia również zachowanie odpowiedniej temperatury gleby i przyspiesza wegetację roślin.

Należy pamiętać, że pod truskawki najlepiej nadaje się agrotkanina czarna o gramaturze 70g/m².

Uniwersalna gramatura – różne wymiary tkaniny ogrodowej

Agrotkanina idealna do profesjonalnych rozwiązań

Zielona agrotkanina dostępna jest w jednej gramaturze P-100, czyli o wadze 100g/m². Pomimo tego – masz możliwość zakupu różnej wielkości materiału:

  • 1,10 x 50m,
  • 1,10 x 100m,
  • 1,6 x 50m,
  • 1,6 x 100m.

Gramatura 100g/m² to jeden z najgrubszych i najmocniejszych materiałów do profesjonalnych rozwiązań. Sprawdzi zwłaszcza tam, gdzie potrzeba szczególnych wymagań.

 

Przymocuj materiał trwale do podłoża stosując kołki i kotwy

Akcesoria idealne do agrotkaniny zielonej

Odpowiednie akcesoria umożliwiające przytwierdzenie agrotkaniny do ziemi są bardzo istotne.
Oprócz samej agrotkaniny należy również zainwestować w plastikowe kołki i kotwy. Ułatwiają one mocowanie tkaniny ogrodowej, zapewniając jej ochronę przed osuwaniem czy podwiewaniem.
Wykonane z wysokiej jakości plastiku kołki i kotwy świetnie sprawdzają się przy każdej pogodzie. Są bardzo trwałe i wytrzymają kilka sezonów.

Postaw na tkaninę, która wspomoże gospodarkę wodną Twoich upraw

Zainwestuj w agrotkaninę zieloną. Zadbaj o swoje rośliny już teraz.

Comments are closed.