Agrowłóknina na stogi

Postaw na flizy do słomy, które zabezpieczą Twoje stogi przed zmienną pogodą.

Jedyne w Polsce płachty ochronne z agrowłókniny - tylko w Geocover

Agrowłóknina na stogi pozwala uchronić słomę i siano przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiegając powstaniu pleśni i dostawaniu się wilgoci.

Wybierz mocne łączenie przedłużające żywotność materiału
Agrowłóknina na stogi została przebadana przez Instytut Włokiennictwa w Łodzi. Plandeka na słomę jako jedyna na rynku posiada szyte, mocne łączenie, co zapewnia jej trwałość przez wiele sezonów. Oznacza to, że raz kupujesz fliz i korzystasz z niego przez długi czas.
Oferujemy włókninę igłowaną – produkt klasy premium
Posiadamy w ofercie włókninę igłowaną P-140. To stabilizowana UV polipropylenowa włóknina, która przeznaczona jest do ochrony beli słomy. Ten produkt klasy Premium skutecznie zabezpiecza słomę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Posiada dwie strony – chropowatą i gładką.
Zabezpiecz swoje stogi i siano na długi czas - wybierz materiał wzmacniany stabilizatorem UV
Agrowłóknina na stogi jest niezwykle trwała, dzięki zastosowaniu stabilizatora UV. Zapewnia on długą żywotność produktu, ponieważ zabezpiecza materiał przed działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu fliz nie kruszeje i nie niszczy się pod wpływem słońca. Możesz więc zabezpieczyć swoje stogi i słomę na kilka sezonów.

Ochroń słomę i siano przed zmienną pogodą - zastosuj agrowłókninę na stogi

Głównym zadaniem flizów na słomę jest zabezpieczenie bel przed niekorzystną pogodą. Odpowiednio zamontowany pod kątem 45° fliz odprowadza nadmiar wody opadowej, zapobiegając powstawaniu wilgoci i pleśni pod jego powierzchnią.

Mocny materiał, który nie rozerwie się nawet podczas bardzo złej pogody

Agrowłóknina na stogi chroni siano i słomę przed deszczem, wiatrem, słońcem oraz śniegiem. Wysoka gramatura produktu oraz stabilizator UV zapewniają dużą wytrzymałość i odporność materiału. W ofercie Geocover znajdziesz flizy na stogi o gramaturze:

  • P110g/m² – efektywną agrowłókninę chroniąca bele słomy przed niekorzystnymi warunkami
  • P140g/m² – włókninę igłowaną, różniąca się od klasycznej agrowłókniny strukturą i stopniem chłonięcia wody
  • P150g/m² – najgrubszą płachtę ochronną na stogi i siano, bardzo trwałą i odporną na zerwanie

Agrowłóknina na stogi wykonana jest z niezwykle mocnego materiału, dzięki czemu nie drze się i sprawdza się także podczas bardzo intensywnych opadów i porywów wiatru.

Dowiedz się więcej

Nie pozwól, by twoja słoma niszczała - zabezpiecz ją flizem na słomę

Intensywne opady deszczu, nagłe porywy wiatru, ostre słońce czy zalegający śnieg - to wszystko czynniki, które mogą powodować m.in. pleśnienie zgromadzonych zapasów. Dlatego warto chronić je za pomocą agrowłókniny na stogi.

Chroń baloty przed pleśnią i grzybem - zastosuj sprawdzoną osłonę

Sposób, by zachować właściwości słomy na dłużej

Płachty ochronne na słomę służą przede wszystkim ochronie stogów przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki nim słoma jest osłonięta przed opadami deszczu, a co za tym idzie także przed nadmierną wilgocią. Zapobiega to powstawaniu pleśni oraz przedostawaniu się wody. Oprócz tego fliz na stogi świetnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu słoma nie zaparza się.

Warto także zauważyć, że zastosowanie agrowłókniny do przykrywania słomy pozwala uchronić stogi przed śniegiem, deszczem i nadmierną ekspozycją na słońce. Dodatkowo nie musisz się więcej obawiać wiatru. Prawidłowo zamontowany pod kątem 45 stopni fliz, zabezpiecza słomę także przed intensywnymi i nagłymi podmuchami wiatru.

Stosowanie płacht ochronnych gwarantuje o 80-90% więcej suchej słomy.

Postaw na mocny materiał, odporny na rozdzieranie

Jedyna taka agrowłóknina na rynku

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo Twoich stogów, stworzyliśmy najlepsze na rynku modele agrowłókniny do słomy. Włókniny do okrywania słomy wykonane są z bardzo mocnego materiału, który jest odporny na przedzieranie.

W ofercie znajdziesz modele agrowłókniny o gramaturze 110g/m², 150g/m² oraz włókninę igłowaną.
Włóknina igłowana o gramaturze 140g/m² to model, który bardzo szybko schnie.

Dodatkowo posiada dwie różne strony - gładką i chropowatą. Tę pierwszą umieszcza się na zewnątrz stogu, chropowatą zaś od wewnątrz.

Zadbaj o odpowiednie magazynowanie słomy i dobrze zamocuj agrowłókninę

Zabezpiecz agrowłóknine na słomę – postaw na odpowiednie akcesoria

Jedynie prawidłowo zamontowana agrowłóknina na słomę pozwala w pełni cieszyć się jej możliwościami. Dlatego do montażu flizów na stogi należy użyć odpowiednich akcesoriów – klipsów i pasów mocujących. Pozwalają one skutecznie zabezpieczyć płachty przed zerwaniem w wyniku silnych podmuchów wiatru. Przy prawidłowym ułożeniu, nadmiar wody opadowej spływa swobodnie po płachcie.
Do każdej agrowłókniny na stogi dodajemy klipsy oraz pasy mocujące gratis.

Warto pamiętać o tym, że w przypadku bardzo niekorzystnych warunków pogodowych zalecamy stosowanie dodatkowych pasów mocujących.

Wybierz najlepszą ochronę stogów przed niekorzystną pogodą

Osłoń swoje baloty przed deszczem, mrozem lub słońcem.

Comments are closed.