Agrowłóknina
Sprawdzi się w przydomowych ogrodach, działkach, ale też na przydrożnych skarpach, w parkach, miejskich skwerach oraz sadach i plantacjach.
Zabezpiecz rośliny przed chwastami i kapryśną pogodą
Zadbaj o swoje rośliny – chroń je przed chwastami, skokami temperatur, a nawet silnym wiatrem. Postaw na agrowłókniny, które sprawią, że gospodarka wodna Twoich upraw będzie pod stałą kontrolą.
Włókniny ogrodowe, które sprawdzą się o każdej porze roku
Cztery rodzaje agrowłóknin – wiele zastosowań
W ofercie znajdziesz cztery rodzaje agrowłóknin:
- Agrowłókninę białą, zapewniającą Twoim rośliną ochronę przed mrozem w okresie wiosennym, jesiennym i zimowym, a także nadającą się jako zabezpieczenie dla pryzm buraczanych
- Agrowłókninę czarną, zwaną także ściółkującą, będącą skuteczną metodą na walkę z chwastami. Doskonale sprawdza się również jako agrowłóknina ochraniająca kopce warzywne przed działaniem wilgoci
- Agrowłókninę brązową, która ogranicza wzrost chwastów, a dodatkowo wykorzystywana jest jako wypełnienie w ogrodach i przestrzeniach, gdzie używana jest kora
- Fliz do słomy, czyli specjalną agrowłókninę na stogi, która przeznaczona jest okrywania słomy i siana, zabezpieczając je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi
Dokładamy wszelkich starań, by cena agrowłókniny była jak najkorzystniejsza, a jednocześnie nieustannie pracujemy nad tym, by produkty były profesjonalnym rozwiązaniem zarówno dla posiadaczy przydomowych ogrodów, jak i właścicieli dużych upraw.
Agrowłóknina brązowa Agrowłóknina czarna Agrowłóknina biała Agrowłóknina na stogi
Agrowłóknina, która sprawdzi się zarówno na pryzmy, jak i kopce
Idealne także do ściółkowania stromych powierzchni
Agrowłóknina to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, jeśli chcemy w ekologiczny sposób uporać się z chwastami. Odpowiednio użyta świetnie nadaje się do ściółkowania gleby – zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych do gleby, co minimalizuje proces wyrastania niechcianych roślin. Agrowłóknina okrywowa to model, który stosuje się przede wszystkim wiosną, jesienią oraz zimą. Chroni ona rośliny przed niską temperaturą, a także tworzy osłonę przed intensywnym wiatrem.
Agrowłóknina biała okrywowa nie obciąża ani nie hamuje rozwoju Twoich upraw. Dzięki temu, że została wykonana z lekkiego materiału nie uszkadza delikatnych, młodych pędów.
Włóknina ogrodowa biała stosowana jest przede wszystkim przy plantacjach warzywnych, owocowych, w sadownictwie, kwiaciarstwie, szkółkach ogrodniczych i leśnych, ale także przy zakładaniu ogrodów przydomowych oraz na działkach. Sprawdza się także przy ściółkowaniu skarp i stromych pagórków. Z uwagi na jej porowatą fakturę zapobiega osuwaniu się wypełnienia, czyli np. kory, żwiru czy kamieni.
Agrowłóknina Geocover wyprodukowana została ze specjalnego materiału, do którego dodany został stabilizator UV. W ten sposób nawet długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne nie zniszczy jej. Bez problemu możesz korzystać z agrowłókniny przez kilka sezonów.
Różne gramatury agrowłóknin, które sprawdzą się w amatorskiej i profesjonalnej uprawie krzewów, warzyw i owoców
Nie narażaj plonów – oferujemy również agrowłókniny o niestandardowych wymiarach
Każda agrowłóknina jest inna – różni się od siebie przeznaczeniem, kolorem, a także i gramaturą. W naszej ofercie dostępne są modele o bardzo zróżnicowanej wadze.
Stawiamy na najtrwalsze materiały, dlatego możesz wybierać spośród agrowłóknin o gramaturze 17 g/m2, 20g/m2, 23g/m2, 30g/m2, 50g/m2, 80g/m2, 100g/m2 oraz modeli Premium, charakteryzujących się bardzo dużą gramaturą i trwałością.
W ofercie Geocover znajduje się duży wybór wymiarów, dzięki czemu możesz dopasować wielkość materiału do własnych potrzeb. Oprócz tego, na życzenie klienta, możemy wyprodukować modele o niestandardowych rozmiarach.
Sama agrowłóknina nie wystarczy - jej odpowiednie zamocowanie jest równie istotne
Akcesoria, które zabezpieczą agrowłókninę przed przesuwaniem się
Czy wiesz, że samo ułożenie agrowłókniny na ziemi lub okrycie roślin na zimę może nie wystarczyć? Liczy się odpowiednie zabezpieczenie. Aby agrowłóknina chroniąca przed chwastami spełniała swoje zadanie musi być przytwierdzona do ziemi, by nie przedostawały się pod nią promienie słoneczne. Pomogą w tym kołki i kotwy - z ich pomocą z łatwością przytwierdzisz włókninę do podłoża.
W przypadku agrowłóknin okrywowych najpopularniejszym akcesorium są worki do mocowania. Ułatwiają umieszczenie agrowłókniny, a do tego sprawdzają się podczas wietrznej pogody, zapobiegając unoszeniu się materiału.
Jedyne takie na rynku - płachty ochronne z agrowłókniny
Jako jedyni w Polsce posiadamy w ofercie płachty ochronne wykonane w całości z agrowłókniny. Zostały one przebadane przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi i otrzymały pozytywną ocenę co do ich właściwości. Możesz więc stosować flizy ochronne bez obaw o to, że coś złego przytrafi się Twoim zbiorom.
Miej gospodarkę wodną Twoich roślin pod kontrolą
Agrowłóknina to znakomity sposób na ochronę roślin
Z jej pomocą zapewnisz swoim uprawom bezpieczne przetrwanie zimy, co zaprocentuje obfitymi zbiorami w późniejszym czasie. Stosowanie tego materiału pozwala też na maksymalizację plonów. Agrowłóknina pomaga w podniesieniu temperatury gleby, jednocześnie zapewniając jej optymalną wilgotność. Dzięki temu pod materiałem tworzy się idealne środowisko dla rozwoju korzeni. Przekłada się to na zdrowe i szybko rosnące rośliny. Czym różnią się od siebie poszczególne typy włóknin ogrodowych?
- Agrowłóknina okrywowa służy do osłaniania roślin w okresach jesiennych, wiosennych oraz zimą
- Agrowłóknina ściółkująca znakomicie sprawdza się przy uprawie roślin, stanowiąc zaporę dla rozwoju chwastów
- Agrowłóknina na pryzmy pozwala zabezpieczyć pryzmy buraczane przed stratą masy i zawartości cukru
- Agrowłóknina na kopce pomaga przetrwać warzywom korzennym okres przechowywania, chroniąc warzywa przed wilgocią
Czy wiesz, że w ofercie Geocover dostępne są agrowłókniny w różnych kolorach? Każda z nich posiada inne przeznaczenie oraz różną gramaturę. Posiadamy m.in. agrowłókninę pod truskawki, agrowłókninę ściółkującą czy agrowłókninę, która sprawdzi się lepiej do cieniowania niż klasyczna folia tunelowa. Dodatkowo wszystkie materiały znakomicie nadają się do upraw ekologicznych, gdzie nie stosuje się chemii.

Zwiększ plony - zapewnij uprawom bezpieczne zimowanie
Masz wątpliwości? Doradzimy Ci, na którą włókninę ogrodową się zdecydować.