Agrowłóknina biała

Zadbaj o to, by cieszyć się obfitymi zbiorami pomimo mrozów i niesprzyjającej aury.

Agrowłóknina okrywowa pomoże przetrwać Twoim roślinom najtrudniejsze warunki pogodowe

W Polskim zmiennym klimacie nawet kilkunastostopniowy mróz może wyrządzić ogromne szkody w gospodarstwie i ogrodzie. Agrowłóknina biała zimowa oraz wiosenno-jesienna osłoni i otuli rośliny niezależnie od pogody.

 

Nie daj zmarznąć Twoim roślinom
Agrowłókniny okrywowe białe służą do bezpośredniego osłaniania roślin. Pozwala to zabezpieczać je przed bardzo niskimi temperaturami w okresie zimowym oraz przed dużymi skokami temperatur wiosną i jesienią. Agrowłóknina biała ochrania Twoje rośliny przed zmarznięciem i pomaga im rosnąć.
Przechowuj pryzmę buraczaną w bezpiecznych warunkach
Biała agrowłóknina z szytym łączeniem, o gramaturze 50g/m2 oraz 110g/m2 to najlepsze rozwiązanie na pryzmy buraczane. Dzięki niej buraki przechowywane są w bezpiecznych i optymalnych dla siebie warunkach. Zastosuj agrowłókninę zapewniającą stabilną temperaturę wewnątrz pryzm i nie pozwalającą na przegrzanie lub przemarznięcie Twoich plonów.
Wybierz materiał odporny na działanie promieni słonecznych
Agrowłóknina biała wyprodukowana została z materiału, do którego został dodany stabilizator UV. W ten sposób nawet długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne nie zniszczy jej tak szybko, dzięki temu bez problemu możesz z niej korzystać przez kilka sezonów. Specjalne wzmocnienia oraz nowoczesne rozwiązania, takie jak podwójny ścieg, sprawiają, że agrowłóknina biała umożliwia roślinom przetrwanie nawet najcięższej zimy.

Stosujemy podwójny ścieg i wzmocnione brzegi - zapewniamy trwałość agrowłókninom

Agrowłókniny okrywowe o szerokości większej niż 3,2 m, niezależnie od gramatury, posiadają na łączeniach podwójny ścieg. Z kolei wszystkie agrowłókniny białe o szerokości powyżej 3,2 m i gramaturze 20g lub 23g, mają w standardzie wzmocnione brzegi. Na życzenie możemy zastosować to wzmocnienie także w przypadku materiału o szerokości 3,2 m.

Rękawy i kaptury ochronne oraz różne gramatury – zapewnij roślinom najlepszą ochroną stosując agrowłókninę białą

Głównym zadaniem agrowłókniny białej jest otulenie roślin, co pozwala im przetrwać okres wiosenny, jesienny oraz zimowy. Ale nie tylko. W ofercie mamy dostępne agrowłókniny białe o różnej gramaturze i szerokim zastosowaniu.

 

  • P17g/m2 – agrowłóknina biała o wyjątkowo cienkiej strukturze, idealna w okresach wiosennych i jesiennych
  • P20g/m2 – zapewnia ochronę roślin podczas przymrozków i kilkustopniowych mrozów, doskonale nadaje się także na tunele ogrodowe
  • P23g/m2 – agrowłóknina o długiej żywotności, doskonała zarówno do ochrony roślin w porze wiosennej, jak i jesiennej oraz zimowej
  • P30g/m2 – chroni rośliny przed bardzo niskimi temperaturami oraz silnym wiatrem, sprawdza się zarówno ułożona na ziemi, jak i zamocowana na stelażach
  • Kaptur ochronny z agrowłókniny 50g/m2 – przeznaczony do stosowania w okresie zimowym, ma wszechstronne zastosowanie np. do ochrony róż, winorośli czy iglaków
  • Rękaw ochronny z agrowłókniny 50g/m2 – stosowany jest do osłony zimą kwiatów, krzewów, pni drzew oraz drzewek wieloletnich
  • P50g/m2 –zapewnia najlepszą ochronę przed silnymi mrozami. Tej grubości włóknina ogrodowa stosowana jest do osłaniania roślin zimujących w gruncie i otulania pni drzew oraz krzewów
  • P110g/m2 – agrowłóknina idealna na pryzmy, zapewniająca odpowiednie zabezpieczenie przed utratą masy i zawartości cukru

 

Najcieńsze białe agrowłókniny są idealne pod młode uprawy. Delikatna struktura materiału umożliwia jego rozkładanie bezpośrednio na sadzonkach. Zawarty we wszystkich agrowłókninach stabilizator UV zapewnia długą żywotność produktu oraz możliwość wielokrotnego użytku. Agrowłóknina biała znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w profesjonalnych uprawach, ale także i na działkach oraz w ogrodach.

Dowiedz się więcej

Twoje rośliny przetrwają nawet najgorszą pogodę

Agrowłóknina okrywowa o przeznaczeniu zimowym to materiał, który skutecznie otula roślinę i ochrania ją przed ostrym mrozem i gwałtownymi skokami temperatury. Zastosowanie agrowłókniny białej umożliwia wielu gatunkom roślin przetrwanie nawet trudnej zimy.

Agrowłóknina, która nie hamuje wzrostu upraw i chroni nawet najdelikatniejsze rośliny przed mrozem

Skuteczny sposób, by Twoje rośliny przetrwały mrozy

Agrowłóknina biała, zwana również okrywową to najlepszy sposób na ochronę roślin w okresie wiosenno-jesiennym i zimowym. Sprawia, że Twoje uprawy są bezpieczne niezależnie od pogody. Nie straszne im już będą przymrozki, srogie mrozy czy wiatry lub intensywne deszcze, rujnujące do tej pory niejedne zbiory.

Okrywowa agrowłóknina biała jest bardzo lekka i znacznie cieńsza od agrowłóknin, których przeznaczeniem jest ściółkowanie. Dzięki temu świetnie nadaje się do osłaniania nawet najdelikatniejszych pędów czy młodziutkich korzonek.

Materiał nie obciąża i nie powoduje hamowania wzrostu upraw. Wręcz przeciwnie! Zastosowanie agrowłókniny białej może wręcz przyspieszyć i zwiększyć owocowanie i plonowanie. Wszystko dlatego, że struktura tej włókniny umożliwia roślinom oddychanie. Prowadzi do minimalizacji ryzyka rozwoju pleśni, ale także i grzybów. Dzięki białemu kolorowi, agrowłóknina w niewielkim stopniu ogranicza dostęp światła. To, w połączeniu z cyrkulacją powietrza oraz wody powoduje, że bezpośrednio pod włókniną stworzone są optymalne warunki do rozwoju Twoich upraw.

Agrowłóknina biała o wyższej gramaturze sprawdza się jako zabezpieczenie pryzm buraczanych. W przeciwieństwie do folii ogrodowej, włóknina przepuszcza powietrze. Decydując się na okrycie pryzmy folią, narażasz swoje plony na gnicie oraz przegrzanie. Problemy te znikną, kiedy do ochrony pryzmy wybierzesz agrowłókninę białą.

Dopasuj gramaturę włókniny do pory roku – chroń rośliny niezależnie od pogody

Agrowłóknina na tunele ogrodowe i pryzmy

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów – stawiamy na najwyższą jakość naszych produktów. Gramatura naszych agrowłóknin jest zawsze zgodna z tą deklarowaną w opisie.
W naszej ofercie znajdziesz agrowłókninę białą o gramaturze 17g/m2 oraz 20 g/m2 – nadającą się do ochrony podczas wiosennych przymrozków.

Wiosną i zimą chroń swoje uprawy, np. truskawki i maliny, stosując agrowłókninę 23g/m2 oraz 30g/m2. Wszystkie warzywa wiosną warto osłonić agrowłókniną białą 20g/m2 – sprawdzi się ona także jako tunel ogrodowy.

Gramatura 50g/m2 to najskuteczniejsze rozwiązanie pozwalające na ochronę roślin zimą. W ofercie Geocover dostępna jest agrowłóknina zimowa na pryzmy buraczane o gramaturze 50g/m2 oraz 110g/m2.
Przywiązujemy dużą wagę do detali: agrowłóknina jest szyta podwójnym ściegiem, a zastosowanie podwójnie wzmacnianego łączenia zapewnia trwałość materiału.

Wszystko, co potrzebujesz, by zamocować materiał chroniący Twoje rośliny

Profesjonalne akcesoria do mocowania agrowłókniny białej

Agrowłókninę białą można mocować za pomocą specjalnych worków. Worki do mocowania agrowłókniny białej wykonuje się z polipropylenu. Z ich pomocą zagospodarujesz agrowłókninę na każdym terenie. Polecamy je zarówno do użytku w ogrodnictwie, jak i w rolnictwie. Świetnie sprawdzą się zarówno na niewielkich terenach, jak i w przypadku dużych upraw.

Zabezpiecz rośliny na zimę i ciesz się owocami, warzywami oraz dorodnymi krzewami

Postaw na najlepsze rozwiązanie dla Twoich upraw, wybierz agrowłókninę okrywową białą.

Comments are closed.