Agrowłóknina czarna

Najlepsza na rynku agrowłóknina na kopce – zadbaj o swoje warzywa korzenne.

Twoje kopce warzywne przetrwają każde warunki

Przechowuj swoje warzywa w dobrym stanie – agrowłóknina czarna świetnie nadaje się do zabezpieczania kopców warzywnych. Chroni kopce warzywne przed działaniem wilgoci, jednocześnie zapewniając przepływ powietrza.

Wybierz agrowłókninę idealną pod plantacje truskawek
Agrowłóknina czarna to doskonałe rozwiązanie, jeśli zajmujesz się hodowlą truskawek. Chroni krzaczki przed szkodnikami, a jednocześnie zabezpiecza owoce przed zabrudzeniem. Umożliwia przesiąkanie wody w głąb ziemi, dzięki czemu truskawki są dobrze nawodnione i świetnie rosną. Jednocześnie agrowłóknina zabezpiecza korzenie krzaczków przed przemarznięciem. Temperatura pod materiałem jest nieco wyższa, więc rośliny nie ucierpią podczas zimniejszych nocy.
Korzystaj z jednego trwałego materiału przez wiele sezonów
Agrowłóknina czarna Geocover jest niezwykle wytrzymała. Jej struktura oraz zastosowanie specjalnych środków ochronnych przed szkodliwym działaniem promieni UV sprawia, że przetrwa ona długi czas. Możesz więc stosować ją przez kilka sezonów i nie wpłynie to na bezpieczeństwo upraw.
Wybierz najtrwalszą alternatywę dla folii cieniującej
Czarna włóknina ogrodowa o dużej gramaturze to znakomita alternatywa dla folii cieniującej. Dodatkowo jest znacznie trwalsza, co potwierdzają badania Instytutu Włókiennictwa w Łodzi. Dzięki certyfikatom wiesz, że kupujesz sprawdzony produkt, który spełni swoje zadanie także w Twoim ogrodzie.

Nasze produkty posiadają zawsze taką gramaturę, jaka jest podana na opakowaniu

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zaufanie klientów. Dlatego jesteśmy wobec nich zawsze uczciwi. Gramatura naszej agrowłókniny czarnej oraz wszystkich pozostałych produktów jest dokładnie taka, jak ta przedstawiona w ofercie. Masz pewność, że kupujesz produkt, który ochroni uprawy tak, jak tego oczekujesz.

Gramatura agrowłókniny dopasowana pod uprawy i ochronę kopców warzywnych

Jaką agrowłókninę czarną powinieneś kupić? Przede wszystkim taką, której grubość przeznaczona jest do potrzeb Twoich roślin. W ofercie znajdziesz agrowłókninę czarną o gramaturze:

  • P30g/m² – cienka agrowłóknina idealna pod uprawę warzyw, np. rzodkiewki lub sałaty
  • P50g/m² – włóknina ogrodowa pod truskawki, a także do okrywania kopców ziemniaków
  • P80g/m² PREMIUM – gruba agrowłóknina o wysokiej wytrzymałości
  • P100g/m² PREMIUM – agrowłóknina ściółkująca m.in. do uprawy krzewów
  • P150g/m² PREMIUM - najgrubsza czarna agrowłóknina w ofercie

Agrowłókninę czarną najczęściej stosuje się w rolnictwie oraz szkółkach leśnych. Jest ona dobrym rozwiązaniem w przypadku kopców warzywnych. Warto wiedzieć, że np. pod agrowłókniną białą warzywa takie jak ziemniaki mogą zzielenieć. Agrowłóknina czarna sprawdza się również pod uprawy krzewów czy owoców jagodowych.
Pozwala uchronić rośliny przed rozrostem chwastów.

Dowiedz się więcej

Zapewnij roślinom swobodny dopływ powietrza – postaw na agrowłókninę czarną

Agrowłóknina czarna nie blokuje przepływu powietrza pod swoją powierzchnią. Dzięki temu nawet jeśli gleba jest wilgotna, nie pleśnieje. Twoje owoce i warzywa mają więc idealne warunki, by swobodnie rosnąc.

Rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych ogrodników

W trosce o dobro upraw

Do jakich celów sprawdzi się agrowłóknina czarna? Materiał ten nadaje się do ściółkowania krzewów iglastych, a także roślin jagodowychagrowłóknina jest dobrym rozwiązaniem również pod truskawki, porzeczki, agrest, borówki czy inne rośliny należące do tej grupy. Zaletą czarnej agrowłókniny jest skuteczne zapobieganie wyrastaniu chwastów pomiędzy uprawami. Dodatkowo świetnie nadaje się także jako zabezpieczenie kopców warzywnych.

Struktura agrowłókniny czarnej została zaprojektowana taki sposób, aby umożliwiać przesiąkanie wody deszczowej do ziemi. Jednocześnie zabezpiecza ona grunt wokół rośliny przed nadmiernym wysychaniem, zatrzymując wodę w glebie na dłużej. To znacznie ułatwia utrzymanie gospodarki wodnej upraw na właściwym poziomie.

Agrowłóknina czarna pod truskawki i iglaki nie blokuje przepływu powietrza, zapewniając swobodny dopływ tlenu.

Agrowłóknina czarna ze stabilizatorem UV i wyjątkową grubością

Masz wybór - od standardowej gramatury aż po klasę premium

Dbając o dobro upraw naszych klientów, w naszej ofercie dostępne są agrowłókniny czarne w różnych gramaturach. W Geocover posiadamy gramatury niskie, idealne pod uprawy sałaty czy rzodkiewki – 30g/m², gramatury standardowe, wynoszące 50g/m² i 100g/m² oraz agrowłókninę ściółkującą premium mogącą pochwalić się gramaturą wynoszącą 80g/m² oraz 150 g/m².
Grubsza włóknina ogrodowa pod truskawki i inne rośliny jagodowe zabezpiecza uprawy przed szkodnikami i chroni owoce przez zabrudzeniem ziemią.

Gramatura klasy premium odznacza się wyjątkową grubością. Najmocniejsza, czarna agrowłóknina 150g/m2 charakteryzuje się znakomitą wytrzymałością. Może być stosowana do ściółkowania, ale też sprawdzi się przy zakładaniu akwenów wodnych, jako umocnienie brzegów. Bywa też wykorzystywana do stabilizacji wałów przeciwpowodziowych i zazielenianiu poboczy. Każda grubość agrowłókniny czarnej i zastosowany w nich silny koncentrat UV zapewnia użytkowanie naszych produktów przez długie lata.

Spraw, by wiatr nie zwiewał agrowłókniny - zamocuj ją stabilnie do podłoża

Akcesoria do prawidłowego zamocowania materiału

Korzystanie z każdego rodzaju agrowłókniny zależy od jej prawidłowego rozmieszczenia oraz przymocowania. Najważniejsze jest, aby nie zwiewał jej wiatr oraz by się nie przemieszczała. Dlatego należy ją odpowiednio zamocować do podłoża. Kupując agrowłókninę czarną należy także dobrać do niej specjalne kotwy i kołki mocujące.
Kotwy i kołki do agrowłóknin czarnej wykonane są z trwałego plastiku. Zabezpieczają materiał, niezależnie od jego gramatury.

Długość kotw wynosi 150 mm, dostępne są w opakowania po 50 lub 100 sztuk.

Zapewnij kopcom warzywnym i uprawom jak najlepsze warunki

Wybierz czarną agrowłókninę, która pomoże zadbać o Twoje warzywa i inne uprawy.

Comments are closed.